Wydanie Red Dead Redemption na PC nie było nawet rozważane

rdr3

„Nigdy nie myśleliśmy o optymalizacji tej gry na pecety”

Według głównego projektanta trybu wieloosobowego w Red Dead Redemption, Krisa Robertsa western z 2010 roku od Rockstar Games nie miał nigdy się pojawić na PC. Opowiadał o tym podczas livestreamu odnośnie Forzy  6.

Roberts twierdzi, że RDR był tworzony w środowisku PC, ale gra „praktycznie od początku” miała być grą konsolową. Dodatkowo był zszokowany że Rockstar wypuścił GTA V na pecety.

Wydaje mi się, że nigdy nie było intencji wypuszczenia pecetowej wersji Red Dead Redemption. Byłem na prawdę zszokowany kiedy dowiedziałem się, że Rockstar postanowił wydać GTA V na PC. Oczywiście w fazie towrzenia RDR, pracowaliśmy na 32-bitowym systemie komputerowym, ale w związku z licencjami konsolowymi i tego typu rzeczami od początku było pewne, że będzie to tytuł na Xboxa 360 oraz PS3. Nigdy nie myśleliśmy o optymalizacji tej gry na pecety.

reddeadredemption

Kris Roberts nie pracuje już dla Rockstara. Obecnie jest odpowiedzialny za projekty pojazdów w H1Z1 w studiu Daybreak Game Company, które wcześniej było znane jako Sony Online Entertainment.

Red Dead Redemption pojawiło się w maju 2010 roku, zdobywając rzeszę fanów, nagród i pozytywnych recenzji, nie mówiąc już o milionach sprzedanych kopii dlatego myślę, że nie jedna osoba ucieszyła by się na multiplatformowy sequel.

Autor: Karol Bąk

Jedna odpowiedź do Wydanie Red Dead Redemption na PC nie było nawet rozważane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *