Gran Turismo 7 będzie wspierać technologie gogli VR?

playstation-vr---project-morpheus-1442305933601_615x300

Szef SCE Worldwide Studios podzielił się ciekawą informacją.

Premiera gogli VR zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego w mediach coraz głośniej o tej technologii. Gogle wirtualnej rzeczywistości będą przełomem w cyfrowej rozrywce, dlatego zawsze lubię czytać informacje odnośnie kolejnych tytułów, które będą lub mają zamiar ją wspierać.

Redakcja serwisu Eurogamer, zapytała Shuhei Yoshide o to, czy kolejną część Gran Turismo będzie wspierać tą technologię. Dostaliśmy bardzo optymistyczną odpowiedź:

„Przeprowadziliśmy wiele testów, niektóre gatunki działają świetnie. Jednym z nich są wyścigi samochodowe. Więc kiedy Gran Turismo pojawi się na PS4, chciałbym by gra wspierała PlayStation VR” – powiedział Yoshida.

Osobiście w pełni się z nim zgadzam. Założenie gogli i oglądanie kokpitu tudzież wnętrza samochodu jak i widoków, które będziemy mijać, pędząc 300 km/h w jakimś luksusowym super samochodzie – to musi być coś niesamowitego! Mam tylko nadzieję, że technologia nie zostanie porzucona przez twórców, tylko będzie systematycznie wspierana, rozpowszechniana i rozwijana.

Autor: Bartosz Golak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *