Ark: Survival Evolved dostanie Split-Screen

arkkkk

Jak narazie jednak tylko na Xbox ONE

Studio Wildcard oznajmiło wszem i wobec, że niedługo dostępna wersja gry Ark: Survival Evolved na Xbox’a ONE zostanie wyposażona w tryb podzielonego ekranu. Będzie to jednak tylko wersja lokalna, online split-screen nie ma nawet w planach.

Niestety podczas jutrzejszego, konsolowego wydania Ark’a nie dostaniemy dostępu do tej opcji, natomiast ma ona pojawić się w patchu gdzieś na początku roku 2016. Zabawa na podzielonym ekranie będzie możliwa tylko na Xbox’ie ONE, a przynajmniej do czasu oficjalnego startu gry.

Oto co Studio Wildcard ma do powiedzenia w tym temacie:

Większość twórców już dawno porzuciła tryb split-screen dla wielu graczy, ale tutaj w Studiu Wildcard wiemy, że gracze konsolowi uwielbiają taką zabawę.

W siedzibie Ark’a localny co-op działa wspaniale i w związku z tym dostaliśmy od developerów parę screenshotów. Co sądzicie o takiej zabawie w prehistorycznym świecie ?

2979426-split1

2979437-split

Poza wspomnianym wcześniej podzielonym ekranem fani Xbox’a dostaną inną ciekawą opcję związaną ze swoją konsolą, mianowicie używając innego Xbox’a można będzie postawić swój własny 50-osobowy serwer. Brzmi nieźle w połączeniu ze split-screenem, nie ? Sam Jesse Rapczak, współzałożyciel Studia Wildcard twierdzi że:

Postawienie samodzielnego serwera do Ark: Survival Evolved wymaga naprawdę mocnego komputera oraz wiele, wiele problemów z ustawieniami, które mogą przyprawić o prawdziwy ból głowy. Gracze chcą nowych doświadczeń związanych z ich konsolami, a my uważamy, że Ark – jedna z wielu gier o tematyce dinozaurów oraz jedna z niewielu, o ile nie jedyna prawdziwa gra survival multiplayer na konsole, przynosi nową dozę doświadczeń oraz pomaga zdefiniować obecną generację.

Dodatkowo, gracze Xbox’a otrzymają specjalną, limitowaną edycję skórek oraz wszystkie dotychczasowe patche, który pojawiły się w wersji PC, a nie oszukujmy się – było ich sporo.

Wersja Ark’a na Xbox’a ONE będzie kosztować 35$ czyli 5$ więcej niż na PC. Pełna, skończona gra ma ponoć być jeszcze droższa, jednak właściciele tej jutrzejszej nie będą musieli niczego dopłacać. Oczywiście na Playstation 4 również dostąpimy zaszczytu zapolowania na dinozaury, lecz dopiero gdzieś około lata 2016 roku. 

Źródło: link

Autor: Karol Bąk

Jedna odpowiedź do Ark: Survival Evolved dostanie Split-Screen

  1. Czemu pisze:

    Czemu ten komentarz jest czarny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *